The Industry Club
Hemen zaude: Lehen orrialdea › The Industry Club › Zinemaldiko Agenda Profesionala
Artxiboa
Argazki laburpena    • Donostia Sariak    • Sariak    • Epaimahaia    • Sailak eta filmeak    • Kartelak    • Zinamldiaren Egunkaria    • Egunez eguneko argazkiak   
Zinemaldiko Agenda Profesionala
Agenda profesionala – Osteguna, irailaren 15a

Kursaalean, The Industry Club, 8. eta 9. aretoetan

Ikus-entzunezkoen III. Foro Digitala

10:30 – Transmedia sorkuntzaren ikuspuntutik.
Hizlariak: Alberto Tognazzi (MovilFilmFest-en zuzendaria. EMBED sareko kide da), Asier Quesada (Delirium Studios-en zuzendari eta bazkide sortzailea), Javier Naharro (Play Television-en proiektu zuzendaria)

12:30 – Ekoizpen prozesu berriak eta finantzaketa moduak.
Hizlariak: Marta Gomes (idazlea eta ekoizlea. Beactive Entertainment) eta Alexander Knetig (ARTE France kanalaren webgunearen arduraduna)

16:00 – Internet hedapen eta banaketarako baliabide; jabetza intelektuala eta Creative Commons.
Hizlariak: David Bravo (abokatua, jabego intelektualean eta informatika zuzenbidean aditua), Nacho Vigalondo (zinemagilea), Gonzalo Martín (Territorio Creativo-ren zuzendaria eta Arenas Entertainment-en zuzendaria Espainian, ikus-entzunezkoen aholkularia).

Moderatzailea: Fernando Carrión: (Transmedia Producer & Consultant Transmedia Entertainment Network).
 

Agenda profesionala – Ostirala, irailaren 16a

Kursaalean, The Industry Club, 8. eta 9. aretoetan
Ikus-entzunezkoen III. Foro Digitala

10:30 – Norantz doaz zinema jaialdiak?
Hizlariak: Sandy Lieberson (zinema ekoizlea), Roberto Cueto (Donostia Zinemaldia), David Capaldi (Cinando, Canneseko zinema-jaialdia).

Moderatzailea: Fernando Carrión (Transmedia Producer & Consultant Transmedia Entertainment Network).
 

Agenda profesionala – Igandea, irailaren 18a

16:30-19:30 – Kursaalean, The Industry Club, 8. aretoan
Europa Distribution, VOD Workshop: Benchmark Business Models (itxia)

19:30-21:00 – Kursaalean, Prentsa Kluba
Catalan Films-ek eskainitako Happy hour (kazetari eta industria akreditazioarekin)

Agenda profesionala – Astelehena, irailaren 19a

EUROPEAN FILM PROMOTION

Kursaalean, The Industry Club 9. aretoan

09:15
European Film Promotion-eko kideei ongi etorria emango diete Zinemaldiko ordezkariek (itxia)
09:30-11:30
Latinoamerikako erosle eta banatzaileekin topaketa (akreditazioarekin)
15:00-16:00
Europako salmenta-agenteekin topaketa (akreditazioarekin)
16:30-18:00
Latinoamerikako zinema-jaialdi eta erakundeekin topaketa (akreditazioarekin)

09:30-12:30 – Kursaalean, The Industry Club 8. aretoan
Europa Distribution: VOD workshop (itxia)

ZINEMA MUGIMENDUAN 7

Kutxaren Andia ekitaldi aretoan (industriako akreditatuak)

09:30    Gosaria
10:00   
The Last Friday, Yahya Alabdallah (Jordania – 88 min)
12:00   
Une fusée dans le ciel, Khalil Joreige eta Joana Hadjithomas (Frantzia-Libano – 50 min.)
15:30   
When I Saw You, Annemarie Jacir (Palestina-Jordania – 45 min.)
17:00   
Confession and Struggle, Eliane Raheb (Libano – 38 min)

        Nineu jatetxea
        21:00 – 7. Zinema Mugimenduan saileko sarien iragarpena eta koktela (gonbidapenarekin)

13:30-16:30 – Nineu jatetxea
Commission du Film d’Ile-de-France eta Madrilgo Film Commissioneko kideen arteko bazkaria (itxia)

20:00-21:30 – Kursaalean, Prentsa Kluba
Zinema Eraikitzen 20. edizioaren ongietorri kopa (gonbidapenarekin)
 

Agenda profesionala – Asteartea, irailaren 20a

ZINEMA ERAIKITZEN 20

Kutxaren Andia ekitaldi aretoan (industriako akreditatuak)

09:30    Gosaria
10:00   
Un mundo secreto, Gabriel Mariño (Mexiko - 86 min.)
12:00   
Infancia clandestina, Benjamín Ávila (Argentina-Brasil-Espainia - 110 min.)
16:00   
7 cajas, Juan Carlos Maneglia eta Tana Schémbori (Paraguai - 105 min.)

11:00-12:00 – Kursaalean, The Industry Club, 8. aretoan
Ikus-entzunezkoak ekoizteko Kanarietako pizgarri fiskalak. Egeda Kanariak, ZEC Gunea eta Proexca-ren arteko ekitaldia (akreditazioarekin)

12:00-13:00 – Kursaalean, The Industry Club, 9. aretoan
European Film Promotion-eko kideen barruko bilera (Itxia)

18:00 – Principe zinea, 2. aretoan
Film Commission Donostia Hiria sariaren banaketa (gonbidapenarekin)

19:30-21:00 – Kursaalean, Prentsa Kluba
Ekoizle andaluziarren (AEPAA-APRIA) Happy Hour-a (industria eta kazetari akreditazioarekin)
 

Agenda profesionala – Asteazkena, irailaren 21a

ZINEMA ERAIKITZEN 20

Kutxaren Andia ekitaldi aretoan (industriako akreditatuak)

09:30    Gosaria
10:00   
La playa, Juan Andrés Arango (Kolonbia-Brasil-Frantzia- 95 min.)
12:00   
Era uma vez Verônica, Marcelo Gomes (Brasil - 109 min.)
16:00   
Joven y alocada, Marialy Rivas (Txile - 100 min.)

09:30-14:00 – Kursaalean, The Industry Club, 8. eta 9. aretoetan
Mexiko-Euskadi koprodukzio topaketa (industriako akreditatuak)

10:30-14:00 eta 15:30-19:00 – Kutxaren Andia aretoko beheko solairuan
VII. Lau Haizetara Koprodukzio Foroa prestatzeko bilera (itxia)

14:00-16:00Mexiko-Euskadi koprodukzio topaketaren bazkaria (Itxia)
Etxepare Institutuaren eta IMCINEren babesarekin eta IBAIA eta EPE-APVren lankidetzarekin antolatua

21:00- 23:00 – Nineu jatetxean
Zinema Eraikitzen saileko 20. edizioko sarien iragarpena eta koktela (gonbidapenarekin)

20:00-21:30 – Kursaalean, Prentsa Kluba
Zinema Ikasleen Nazioarteko X. Topaketaren aurkezpen koktela (gonbidapenarekin)
 

Agenda profesionala – Osteguna, irailaren 22a

09:30-14:00 – Kursaalean, The Industry Club, 8. eta 9. aretoetan
Tareula koprodukzio foroa (IBAIA - EGEDA) (akreditazioarekin)

10:30-14:00 eta 15:30-19:00 – Kutxaren Andia aretoko beheko solairuan
VII. Lau Haizetara Koprodukzio Foroa prestatzeko bilera (itxia)

12:15 – Kursaalean, 2. eta 3. aretoetan
Televisión Españolaren eta FAPAEren prentsaurrekoa

19:30-21:00 – Kursaalean, Prentsa Kluba
Tareula-k eskainitako Happy hour-a (industria eta kazetari akreditazioarekin)

20:45 – Victoria Eugenia antzokian
TVEren ekitaldia.

  • Beste Begirada sariaren banaketa
  • Isabelen aurkezpena
     
Agenda profesionala – Ostirala, irailaren 23a

09:45-14:00 – Kursaalean, The Industry Club, 8. eta 9. aretoetan
VII. Lau Haizetara Koprodukzio Foroa (IBAIA) (Akreditazioarekin)

18:15 – Victoria Eugenia antzokian
TVEren ekitaldia.

  • Urtainen aurkezpena

The Industry Club ondorengoaren babesarekin:

Media Partner:

The Industry Club

AURREKO EDIZIOAK
Documento sin título
   

http://www.turismoa.euskadi.net

Babesle ofiziala:
tve Gas Natural Fenosa movistar
Laguntzaile Ofizialak:
AUDI KUTXA
Instituzio Kideak:
Instituzio Kideak | Instituciones socias Ayuntamiento de San Sebastián Diputación de Gipuzkoa Gobierno Vasco Ministerio de cultura, educación y deporte
© Festival Internacional de cine de Donostia-San Sebastián
Desarrollado por: Yo Miento Producciones